Otsi ainult pealkirja järgi
Avaleht > Elektrisõiduki juhend > Elektrisõiduki ohutusnõuded

Elektrisõiduki ohutusnõuded

Kui juhtub avarii

Kui vaja on pukseerida, kasutage sõiduki pukseerimiseks transpordialuseid või rataskärusid, kui kõik rattad on maapinnalt üles tõstetud.

  1. Rataskärud

Kui pukseerida tuleb vaid kahel rattal, tõstke sõiduki tagarattad üles.

Kui on vaja sõiduk lamepuksiirile veeretada, toimige järgmiselt:

  • Vajutage alla piduripedaal ja vabastage seisupidur.

  • Enne juhiukse avamist oodake vähemalt kolm minutit ja sõiduk jääb POWER ON režiimi ja käik asendisse N (neutraal).

  • Kui juhiuks avatakse 3-minutise perioodi jooksul, liigub sõiduk automaatselt P (parkimine), sõiduk lülitub välja ja esirattad jäävad lukku.

Blokeerimisühendus

Mootoriruumis asuv blokeerimisühendus on ohutusseade, mis blokeerib aku kõrgepingeühenduse. See on loodud sõiduki kontrollimiseks kvalifitseeritud asjatundjate juures. Kia soovitab pöörduda Kia volitatud esindaja / hoolduspartneri poole.

Blokeerimisühendusele ligi pääsemiseks avage kapott ja eemaldage mootoriruumi kaitsmepaneel ().

HOIATUS
  • Vältige hooldusluku blokeerimisühendusega ühenduse loomist, et vältida tõsiseid vigastusi või elektrilöögi põhjustatud surma.

  • Kui teil on vaja hooldusluku blokeerimisühendust kontrollida või hooldada, laske sõiduk kvalifitseeritud asjatundjal üle vaadata. Kia soovitab pöörduda Kia volitatud esindaja / hoolduspartneri poole.

  • Ühendust tohib katkestada või rikkuda ainult hädaolukorras, kuna see võib põhjustada sõiduki töös olulisi probleeme, näiteks käivitumise nurjumist.

Elektriauto muud ohutusnõuded

  • Avariijärgsel sõiduki värvimisel, kuumtöötlemisel ja/või keevitamisel võib kõrgepingeaku jõudlus väheneda. Probleemi korral laske sõidukit kontrollida kvalifitseeritud töökojas. Enne mis tahes remonttöid soovitab Kia külastada Kia volitatud esindajat/hoolduspartnerit ja paluda HV aku eemaldada.

HOIATUS
  • Avarii korral viige sõiduk turvalisse kohta, lülitage sõiduk välja ja eemaldage lisaaku (12 V) klemm, et vältida kõrgepingevoolu.

  • Kui autosisesed elektrijuhtmed on väljaspool autot, ärge neid puudutage. Samuti ei tohi puudutada kõrgepinge elektrijuhet (oranž), pistikut või mis tahes muid elektrilisi komponente ja elektriseadmeid. See võib põhjustada elektrilöögi ja vigastusi.

  • Kui avarii korral on kõrgepingeaku kahjustatud, võivad lekkida ohtlikud gaasid ja elektrolüüdid. Olge ettevaatlik ja ärge lekkinud vedelikku puudutage.

    Kui kahtlustate süttivate gaaside ja muude kahjulike gaaside lekkimist, avage aknad ja evakueeruge turvalisse kohta. Kui lekkinud vedeliku silma või nahale sattumisel, puhastage koheselt kokkupuutunud koht kraanivee või soolalahusega ja pöörduge koheselt arsti poole.

  • Väikse ulatusega tulekahju korral kasutage tulekustutit (ABC, BC), mis on mõeldud elektriseadmete kustutamiseks. Kui tuld pole võimalik kiiresti kustutada, tuleb hoida sõidukiga ohutut kaugust ja helistada viivitamatult kohaliku tuletõrje numbril.

    Samuti teatage neile, et tegemist on elektrisõidukiga.

    Kui tuli levib kõrgepingeakuni, läheb tulekahju kustutamiseks vaja suurt kogust vett. Väikese veekoguse või elektriseadmete põlengu jaoks mitte mõeldud tulekustutite kasutamisel võib elektrilöök raskeid või eluohtlikke kehavigastusi tekitada.

  • Kui te ei saa põlengule kiiresti piiri panna, võib kõrgepingeaku plahvatada. Evakueerige turvalisse kohta ja ärge laske teistel inimestel kohale läheneda.

    Võtke ühendust päästeametiga ja teavitage neid elektriauto tulekahjust.

    Kui sõiduk on veega üleujutatud, lülitage sõiduk kohe välja ja evakueerige turvalisse kohta. Võtke ühendust tuletõrje või kvalifitseeritud töökojaga. Kia soovitab pöörduda Kia volitatud esindaja poole.

  • Kui sõidukit pukseeritakse nii, et rattad puudutavad maad, võib sõiduki mootoris tekkida elekter, mis võib kahjustada mootori osi või põhjustada tulekahju.

  • Kui sõiduk süttib aku tõttu, on oht teiseks süttimiseks. Sõiduki pukseerimisel pöörduge kohalike tuletõrjujate poole.

  • Ärge kasutage mootoriruumi puhastamisel pesemiseks kõrgesurvepesu. See võib põhjustada elektrilöögi kõrgepinge elektrienergia mahalaadimise tõttu või kahjustada auto elektrisüsteemi.

  • Kõrgepinge lahklüliti võib lahti ühendada vaid hädaolukorras. Tekkida võivad tõsised probleemid, näiteks sõiduk ei käivitu.

ETTEVAATUST
  • Ärge kasutage ega paigaldage mitte-originaal osasid. See võib kahjustada elektrisüsteemi.

  • Neljarattaveoga sõiduki rattad ei tohi pukseerimisel maapinnal olla. See võib aeglustavat ülekannet või neljarattaveosüsteemi tõsiselt kahjustada.

MÄRKUS

Lüliti hooval kõrgepingeaku väljalülitamise ajal ülemäärase jõu kasutamine võib kõrgepinge lahutuslülitit tõsiselt kahjustada.