Ettevaatusabinõud elektrisõiduki laadimisel
* Laadija tegelik välimus ja laadimisviis võivad olenevalt laadija tootjast erineda.
Laadimisluugi avamine hädaolukorras
Kui laadimisluuk ei avane aku tühjenemise ja elektrijuhtmete rikke tõttu, avage tagaluuk ja tõmmake kergelt avariikaablit, nagu ülal näidatud. Seejärel laadimispistik avaneb.
-
Laadija tekitatud elektromagnetilised lained võivad tõsiselt mõjutada meditsiinilisi elektriseadmeid, näiteks implanteeritud südamestimulaatorit.
Meditsiiniliste elektroonikaseadmete, näiteks siiratud südamestimulaatori kasutamisel küsige kindlasti oma arstilt ja tootjalt, kas teie elektrisõiduki laadimine mõjutab meditsiiniliste elektriseadmete, näiteks siiratud südamestimulaatori tööd.
-
Enne laadijaga laadimissisendisse ühendamist veenduge, et laadimiskaabli pistikul ja sisendis pole vett ega tolmu. Kui laadimiskaabli pistikul või sisendis on ühendamise ajal vett või tolmu, võib see põhjustada tulekahju või elektrilöögi.
-
Kui ühendate laadimispistiku kaabli laadimispistiku ja sõiduki laadimissisendiga, ei tohi laadimispistikut, laadimispistikut ega laadimissisendit puudutada.
-
Laadimisel elektrilöögi vältimiseks jälgige järgmist.
-
Kasutage veekindlat laadijat.
-
Ärge puudutage laadimisliidest ja laadimispistikut märgade kätega ega ärge seiske laadimiskaabli ühendamise ajal vees või lumes.
-
Olge äikese ajal ettevaatlik.
-
Olge ettevaatlik, kui laadimispistik ja pistik on märjad.
-
-
Kui märkate midagi ebaharilikku (nt lõhn, suits), peab laadimise viivitamatult lõpetama.
-
Vahetage elektrilöögi vältimiseks laadimiskaabel, kui kaabli kate on kahjustatud, välja.
-
Kasutage ainult Kia poolt kinnitatud laadimiskaablit (kui on varustuses). Kui kasutate eraldi pikenduskaablit, näiteks kaablirulli või kinnitamata kaablit, võib see põhjustada pistikupesade hälbeid, mis võib põhjustada tulekahju või plahvatuse.
-
Laadimiskaabli ühendamisel või eemaldamisel hoidke kindlasti laadimisliidese käepidemest kinni.
Kaablist tõmmates (ilma käepidet kasutamata), võivad sisemised juhtmed lahti tulla või viga saada. See võib põhjustada elektrilöögi või tulekahju.
Laadimispistik (sõiduk) / laadimisliides (laadija) -
Sõiduki laadimisluuki ei tohi lahti jätta. Avatud laadimisluuk võib viidata sellele, et sõiduki uks on lukustamata, mille tulemuseks võib olla sõiduki vargus.
-
Hoidke laadimispistik ja -pistik alati puhta ning kuivana. Hoidke laadimiskaablit kindlasti tingimustes, kus pole vett ega niiskust.
-
Kasutage elektrisõiduki laadimiseks kindlasti selleks ettenähtud laadijat. Mis tahes muu laadija kasutamine võib põhjustada tõrkeid.
-
Enne aku laadimist lülitage sõiduk välja. Seejärel saab asendit POWER ON kasutada, kui soovitakse kasutada muud sõidukisüsteemi.
-
Kui sõiduk laadimise ajal välja lülitatakse, võib mootoriruumis asuv jahutusventilaator automaatselt tööle hakata. Ärge jahutusventilaatorit laadimise ajal puudutage.
-
Ärge laske laadimisliidesel maha kukkuda. Laadimisliides võib viga saada.
-
Nõrga laadija (L1-Trickle) korral EI TOHI pikendusjuhet kasutada, sest see võib üle kuumeneda ja/või kahjustusi põhjustada.
Kõrgepingeakuga laadimise ajal või kohe pärast laadimist kasutatakse kõrgepingeaku temperatuuri reguleerimiseks ja jahutamiseks kliimaseadme süsteemi.
Sellisel juhul võib kostuda kliimaseadme kompressorist ja jahutusventilaatorist müra, kuid see käib seadmete tavapärase töö juurde.