Seisupidur
Kontrollige, kas piduri märgutuli () süttib, kui sõiduk on olekus POWER ON või DRIVE READY. Veenduge enne sõitma hakkamist, et seisupidur on täielikult vabastatud ja piduri märgutuli () on kustunud.
-
RASKETE JA ELUOHTLIKE KEHAVIGASTUSTE riski vähendamiseks ärge kasutage seisupidurit, kui sõiduk liigub, välja arvatud hädaolukorras. See võib kahjustada pidurisüsteemi ja põhjustada liiklusõnnetuse.
-
Sõidukist lahkumise või parkimise ajal laske autol alati täielikult peatuda ja jätkake piduripedaali vajutamist. Veenduge, et käigukang on parkimisasendis P, seejärel rakendage seisupidur ja keerake EV-lüliti asendisse OFF. Seisupiduri mittetäielikul rakendamisel võib sõiduk ootamatult liikuma hakata ning teid ennast ja teisi vigastada.
-
Ärge kunagi laske sõidukit mitte tundval inimesel seisupidurit puudutada. Kui seisupidur vabastatakse tahtmatult, võib see põhjustada raske õnnetuse.
-
Vabastage seisupidur ainult siis, kui istute kindlalt autos ja piduripedaal on allavajutatud.
-
Ärge laske kaasreisijal kunagi seisupidurit puutuda. Kui seisupidur vabastatakse tahtmatult, võib see põhjustada raske õnnetuse.
-
Ärge vajutage gaasipedaali, kui seisupidur on rakendatud. Kui vajutate gaasipedaali rakendatud seisupiduriga alla, kõlab helisignaal. Seisupidur võib kahjustuda.
-
Kui seisupidur jääb sõidu ajaks peale, võib pidurisüsteem üle kuumeneda ja pidurite osad enneaegu kuluda või kahjustuda. Veenduge enne sõidu alustamist, et seisupidur on vabastatud ja märgutuli ei põle.
Elektrooniline seisupidur EPB
Elektroonilise seisupiduri (EPB) rakendamine käsitsi
Kasutamine
-
Vajutage piduripedaal alla ja tõmmake seisupiduri rakendamiseks EPB lülitit.
-
Sõidukisse järelevalveta jäetud laste õnnetuste ja vigastuste oht. Kui jätate lapsed järelevalveta sõidukisse, võivad nad sõiduki järgmistel viisidel liikuma panna.
-
Seisupiduri vabastamine.
-
Käiguvahetus parkimisasendist P.
-
Sõiduki käivitamine. Lisaks võivad nad kasutada sõiduki varustust.
-
-
Ärge jätke lapsi ja loomi järelevalveta sõidukisse.
-
Võtke elektrooniline võti sõidukist lahkudes alati kaasa ja lukustage sõiduk.
-
Kui sõiduk ei jää järsul kallakul või haagist vedades seisma, tehke järgmist.
-
Rakendage EPB.
-
Tõmmake EPB lülitit üle 3 sekundi ülespoole.
-
-
Elektroonilise seisupiduri rakendamisel või vabastamisel võib kosta klõpsatus või elektripiduri mootori heli. See on täiesti normaalne ja näitab, et elektrooniline seisupidur töötab korralikult.
Elektroonilise seisupiduri (EPB) rakendamine automaatselt
Kasutustingimused
-
Käigukangi asetamine asendisse P (parkimine).
-
Sõiduk on asendis OFF (VÄLJAS) ja rakendatud on AUTO HOLD (automaatne paigalhoidmine)
-
Kui sõiduk liigub veidi parkimisasendis P
-
Teiste süsteemide nõudmisel.
-
Allpool esitatud tingimused kehtivad siis, kui Auto Hold (automaatne paigalhoidmine) on lubatud.
-
Juhiuks on avatud.
-
Kapott on avatud.
-
Pakiruum on avatud.
-
Sõiduk seiskub järsul nõlval kauemaks kui ligikaudu 10 minutiks
-
Teiste süsteemide nõudmisel.
-
-
Elektroonilise seisupiduriga varustatud sõidukite puhul rakendatakse seisupidur automaatselt, kui lülitate sisse P-käigu (parkimiskäik).
-
Kui märkate EPB-süsteemi hädapidurduseks kasutamisel pidevat müra või kõrbemislõhna, laske sõidukit kontrollida professionaalses töökojas. Kia soovitab pöörduda Kia volitatud esindaja/hoolduspartneri poole.
-
Kui sõiduk on elektroonilise seisupiduri rakendamise ajal lülitatud käigule N (vabakäik), siis seda automaatselt ei vabastata. Kui te ei vabasta elektroonilist seisupidurit enne automaatse autopesutunneli masina vms kasutamist käsitsi, võib see kahjustada sõidukit või automaatse autopesutunneli seadmeid.
Elektroonilise seisupiduriga EPB sõidukitel, millel kasutatakse sõidu ajal funktsiooni AUTOMAATNE PAIGALHOIDMINE, kui EV-nupp on asendis VÄLJAS, rakendatakse elektrooniline seisupidur (EPB) automaatselt. Seetõttu tuleb funktsioon AUTO HOLD (automaatne paigalhoidmine) enne EV-lüliti asendisse OFF (VÄLJAS) lülitamist välja lülitada.
Elektroonilise seisupiduri (EPB) vabastamine käsitsi
Kasutamine
-
Vajutage piduripedaali alla. Veenduge, et sees on parkimiskäik P ja lükake seisupiduri vabastamiseks elektroonilise seisupiduri (EPB) lüliti alla.
Elektroonilise seisupiduri (EPB) vabastamine automaatselt
Kasutamine
-
Käivitage sõiduk.
-
Kinnitage juhi turvavöö.
-
Sulgege juhiuks, kapott ja tagaluuk.
-
Kui sõiduk on sisse lülitatud, vajutage piduripedaal alla ja sisestage R (tagurdamine) või D (sõidukäik).
-
Vajutage gaasipedaali siis, kui sees on käik R (tagurdamine), D (sõidukäik) või sõiduk on käsitsi režiimis.
-
Ärge kunagi laske reisijal, lastel ega loomal elektroonilist parkimispidurit puudutada.
-
Ärge asetage elektroonilise seisupiduri ümber muid objekte. Seisupidur võib tahtmatult aktiveeruda.
-
Ärge sõitke autoga, kui EPB on rakendunud. See võib põhjustada piduriklotside ja -ketaste eriti tugevat kulumist.
-
Kui lahkute auto juurest või pargite selle, veenduge, et käigukast oleks lülitatud parkasendisse P, ja rakendage siis seisupidur. Vajaduse korral blokeerige rehvid.
-
Elektroonilist seisupidurit ei tohi vabastada, sest see võib talvel külmuda. Ärge kasutage elektroonilist seisupidurit ja nihutage käiguvalits asendisse P (park), blokeerige rehvid ning parkige sõiduk tasasele ja ohutule pinnale. Kui elektrooniline seisupidur rakendub käigu P (parkimine) aktiveerimisel, vabastage funktsioon Automaatne paigalhoidmine ja elektrooniline seisupidur ning parkige sõiduk nii, et rattad oleksid blokeeritud.
-
Kui sõidate elektroonilise seisupiduriga, võib pidurisüsteem üle kuumeneda, lisaks võivad pidurivoolikud kuluda või elektrooniline seisupidur kahjustusi saada.
-
Elektroonilise seisupiduri rakendamisel või vabastamisel võib kosta klõpsatus või elektripiduri mootori heli.
-
Kui annate sõiduki üle kellelegi teisele, veenduge, et ta mõistaks, kuidas elektroonilist seisupidurit ohutult kasutada.
-
Kui aku laetuse tase pole piisav, ei tohi elektroonilist seisupidurit rakendada ega vabastada. Sel juhul ühendage lisaaku.
-
Lähis-Idas vabastatakse elektrooniline seisupidur (EPB) hoolimata turvavöö kinnitamisest.
-
Tasasel pinnal sõitmise korral pole vaja kõnealuseid toiminguid järgida. Auto võib ootamatult edasi liikuda.
-
Ohutuse mõttes vajutage piduripedaal alla ja vabastage seisupidur elektroonilise seisupiduri (EPB) lüliti abil käsitsi siis, kui sõidate mäes alla või tagurdate.
-
Teie enda ohutuse huvides võite rakendada elektroonilise seisupiduri (EPB) isegi siis, kui sõiduk on asendis OFF; kuid siis pole võimalik seda vabastada.
-
-
Kui seisupiduri hoiatustuli jääb pärast EPB vabastamist ikka põlema, laske süsteem kvalifitseeritud asjatundjal üle vaadata. Kia soovitab pöörduda Kia volitatud esindaja / hoolduspartneri poole.
EPB hoiatusteade
Kasutustingimused
-
Sõidu alustamise katse, kasutades gaasipedaali, kui elektrooniline seisupidur (EPB) on rakendatud
-
Juhi turvavöö ei ole kinnitatud ja sõiduki kapott, juhiuks või tagaluuk on avatud.
-
Sõidukiga on tekkinud probleem
-
Ümberlülitumine AUTO HOLD (automaatse paigalhoidmise) funktsioonilt elektroonilisele seisupidurile (EPB) ei toimi korralikult.
-
Elektrooniline seisupidur (EPB) rakendatakse siis, kui AUTO HOLD (automaatse paigalhoidmise) funktsioon aktiveeritakse elektroonilise stabiilsuskontrolli süsteemi (ESC) signaali kaudu.
Auto sõidustabiilsuse juhtsüsteemi (EPB) rikke märgutuli
Kui elektroonilise seisupiduri (EPB) rikke märgutuli jääb põlema, lülitub sõitmise ajal sisse või ei lülitu sisse siis, kui sõiduk on olekus POWER ON, võib see tähendada, et elektrooniline seisupidur (EPB) on rikkis.
Laske sõidukit kvalifitseeritud töökojas esimesel võimalusel kontrollida. Kia soovitab pöörduda Kia volitatud esindaja/hoolduspartneri poole.
-
Kui EPB-lüliti ei tööta korrektselt, võib süttida EPB hoiatustuli. Lülitage sõiduk välja ja mõne minuti pärast uuesti sisse. Hoiatustuli kustub ja EPB-lüliti töötab korrektselt. Kui EPB hoiatustuli jääb ikka põlema, soovitame lasta süsteemi kvalifitseeritud töökojas kontrollida. Kia soovitab pöörduda Kia volitatud esindaja/hoolduspartneri poole.
-
Kui EPB lüliti on üles tõmmatud, ent seisupiduri hoiatustuli ei põle või vilgu, ei ole EPB rakendunud.
-
Kui EPB hoiatustule põlemise ajal vilgub ka seisupiduri hoiatustuli, vajutage EPB-lülitit ja tõmmake see üles. Vajutage lüliti tagasi algasendisse ja tõmmake see uuesti üles. Kui EPB hoiatustuli jääb ikka põlema, soovitame lasta süsteemi kvalifitseeritud töökojas kontrollida. Kia soovitab pöörduda Kia volitatud esindaja/hoolduspartneri poole.
EPB-lülitiga hädapidurdamine
Kasutamine
-
Avariipiduri rakendamiseks tõmmake elektroonilise seisupiduri (EPB) lülitit ja hoidke seda.
Ärge rakendage elektroonilist seisupidurit EPB sõiduki liikumise ajal, välja arvatud hädaolukorras. Elektroonilise seisupiduri rakendamine sõiduki tavalisel kiirusel liikumisel võib põhjustada juhitavuse järsu kaotuse. Kui peate sõiduki peatamiseks kasutama elektroonilist seisupidurit, olge piduri rakendamisel eriti ettevaatlik.
EPB-ga hädapidurdusel hakkab põlema seisupiduri hoiatustuli näitamaks, et süsteem on töös.
Kui elektroonilist seisupidurit (EPB) pole võimalik korralikult vabastada
Kasutamine
-
Laadige sõiduk lamepuksiirile.
-
Viige sõiduk kvalifitseeritud töökotta ja laske süsteemi kontrollida. Kia soovitab pöörduda Kia volitatud esindaja / hoolduspartneri poole.
Ärge rakendage elektroonilist seisupidurit EPB sõiduki liikumise ajal, välja arvatud hädaolukorras. Elektroonilise seisupiduri rakendamine sõiduki tavalisel kiirusel liikumisel võib põhjustada juhitavuse järsu kaotuse. Kui peate sõiduki peatamiseks kasutama elektroonilist seisupidurit, olge piduri rakendamisel eriti ettevaatlik.
EPB-ga hädapidurdusel hakkab põlema seisupiduri hoiatustuli näitamaks, et süsteem on töös.