Turvapadi – täiendav turvasüsteem
* Olenevalt tehtud valikutest või valitud piirkondadest ei pruugi sõiduki tegelikud funktsioonid tingimata saadaval olla.
-
Kaassõitja esiturvapadi
-
Juhi turvapadi
-
Külgmine turvapadi
-
Turvakardin
-
Eesmine keskmine turvapadi* (mõnel mudelil)
Turvapadjasüsteemi toimimine
-
Turvapadjad aktiveeruvad (võivad vajaduse korral õhuga täituda) ainult siis, kui EV-lüliti on asendis POWER ON või DRIVE READY ja neid saab aktiveerida umbes kolme minuti jooksul pärast sõiduki väljalülitamist.
-
Turvapadjad täituvad tugeval laupkokkupõrkel või tugeva külglöögi korral momentaanselt (kui sõidukil on külgturvapadjad või turvakardinad), et kaitsta sõitjaid raskete vigastuste eest.
-
Üldiselt täituvad turvapadjad olenevalt löögi tugevusest ja suunast jne. Need kaks tegurit määravad, kas andurid saadavad signaali turvapatjade rakendamiseks/täitmiseks.
-
Üldiselt vallanduvad turvapadjad olenevalt löögi tugevusest ja suunast jne. Turvapadjad ei vallandu iga avarii või kokkupõrke korral.
-
Esiturvapadjad täituvad ja tühjenevad silmapilkselt. Turvapatjade vallandumist on praktiliselt võimatu õnnetuse hetkel märgata. Tõenäoliselt näete turvapatju pärast kokkupõrget oma kohtadel lebamas.
-
Selleks, et raskes kokkupõrkes kaitse tagada, peavad turvapadjad kiiresti täituma. Turvapadja täitumise suur kiirus on tingitud äärmiselt lühikesest ajast, mille jooksul kokkupõrge aset leiab, ning vajadusest luua pehmendus sõitja ja auto sisustuse vahele enne, kui sõitja paiskub vastu sisustust. See täitumiskiirus vähendab tõsistes kokkupõrgetes raskete ja eluohtlike vigastuste ohtu ning on seega turvapatjade disaini oluline osa.
-
Turvapadja täitumine aga võib põhjustada ka vigastusi, mille hulka kuuluvad marrastused näol, sinikad ja luumurrud, sest täitumiskiirus paneb turvapadjad suure jõuga avanema.
-
On isegi olukordi, kus kokkupuude rooli turvapadjaga võib põhjustada surmavaid vigastusi, eriti kui sõitja asub roolile liiga lähedal.
-
Isegi turvapatjadega sõidukites peate teie ja kaasreisijad alati kandma turvavöösid, et vähendada kokkupõrkel või enamikul ümberpaiskumistel tekkivate vigastuste ohtu ja raskust.
-
Turvapadjad ja eelpingutid sisaldavad plahvatusohtlikke kemikaale. Sõiduki utiliseerimine eelpinguteid ja turvapatju eemaldamata võib põhjustada tulekahju. Pöörduge enne utiliseerimist kvalifitseeritud asjatundja poole. Kia soovitab pöörduda Kia volitatud esindaja / hoolduspartneri poole.
-
Kaitske turvapatjade osi ja juhtmestikku vee ja muude vedelike eest. Kui turvapadjasüsteemi osad ei toimi vee või muude vedelike tõttu, võib see põhjustada tulekahju või tõsiseid vigastusi.
-
Vältimaks kokkupõrkel vallanduvast turvapadjast põhjustatud kehalisi vigastusi või surma, peab sõitja istuma roolist võimalikult kaugel. Eesmised kaassõitjad peaksid alati liigutama oma tooli võimalikult kaugele ja istmel taha naalduma.
-
Turvapadjad vallanduvad kokkupõrkel viivitamata. Kui sõitjad ei istu õigesti, võivad täituvad turvapadjad neid vigastada.
-
Turvapatjade täitumine võib tekitada vigastusi, näiteks marrastusi näol või kehal, prillide purunemisest tingituid vigastusi, samuti põletusi.
Ümberpaiskumisanduriga autod
Kui sõidukil on küljeturvapadjad ja turvakardinad, täituvad need ka sõiduki ümberpaiskumisel momentaanselt, et kaitsta sõitjaid raskete vigastuste eest.
Müra ja suits
Turvapadjad teevad täitumisel valju müra ja jätavad õhku suitsu ja pulbrit. See on normaalne ja tuleneb turvapadja täitesüsteemi aktiveerumisest. Pärast turvapadja vallandumist võite tunda hingamisraskusi, sest teie rind on kokku puutunud turvavöö ja turvapadjaga ning hingate sisse suitsu ja pulbrit.
Pärast kokkupõrget avage esimesel võimalusel uksed ja/või aknad, et leevendada hingamisprobleeme ja vältida pikaajalist kokkupuudet suitsu ja pulbriga.
Kuigi suits ja pulber ei ole mürgised, võivad need põhjustada ärritusi silmades, ninal, kurgus jne. Sellisel juhul peske ja loputage kohe külma veega ning pöörduge arsti poole, kui sümptomid ei kao.
-
Turvapatjadega seotud osad rooli keskel, näidikuplokil ja laeservades (esi- ja tagauste kohal) lähevad turvapatjade vallandumisel väga kuumaks. Vigastuste vältimiseks hoiduge puutumast turvapatjade koha sisemisi osi kohe pärast seda, kui turvapadi on täitunud.
-
Ärge paigaldage turvapadja vallandumise piirkonda, näiteks näidikuploki, akende, postide ja laepaneelide lähedusse mingeid lisatarvikuid.
- Sisaldab teemasid
- Turvapadja hoiatus- ja märgutuli
- Täiendava turvavarustuse osad ja funktsioonid
- Juhi ja kaasreisija eesmised turvapadjad
- Külgmine turvapadi ja eesmine keskmine turvapadi
- Turvakardin
- Turvapanda kokkupõrkeandurid
- Turvapadja täitumise tingimused
- Olukorrad, kus turvapadjad ei täitu
- Lisakaitsesüsteemi hooldus
- Täiendavad ohutusabinõud
- Varustuse lisamine või turvapatjadega varustatud sõiduki muutmine
- Turvapadja hoiatussildid