Rehvirõhu kontrollimine
-
Madala rehvirõhu märgutuli / rehvirõhu jälgimissüsteemi (TPMS) rikke märgutuli
-
Madala rehvirõhuga rehvi märguanne
Kasutamine
-
Vajutage roolirattal näidikuploki menüünuppu ().
-
Valige LCD-ekraani režiimidest „Teaberežiim“.
-
Näidikuplokis saate kasutajaseadetes rehvirõhu ühikut muuta.
-
psi, kPa, bar (vt jaotist Rohkem üksikasju.)
-
-
Rehvide rõhku tuleks vähemalt kord kuus rehvikleebise järgi kontrollida ja vajaduse korral korrigeerida.
(Kui teie sõidukile on paigaldatud rehvid, mis on rehvirõhkude kleebisele märgitud rehvidest erinevas mõõdus, peate nende rehvide õige rehvirõhu ise välja selgitama.)
Sõiduohutuse suurendamiseks on teie auto varustatud rehvirõhu kontrollsüsteemiga (TPMS – Tire Pressure Monitoring System), mis annab hoiatustulega märku, kui rehvirõhk on ühes või mitmes rehvis langenud märgatavalt allapoole nõutavat taset. Kui madala rehvirõhu hoiatustuli süttib, peatage esimesel võimalusel auto, kontrollige rehvid üle ja vajaduse täitke rehvid õige rõhutasemeni. Kui rõhk on rehvis liiga madal, võib rehv sõidu ajal üle kuumeneda ning seetõttu puruneda. Liiga madal rehvirõhk vähendab samuti elektrienergia tõhusust ning rehviturvise kasutusiga, samuti mõjub see halvasti auto juhitavusele ja pidurdusvõimele.
Pidage meeles, et rehvirõhu kontrollsüsteem ei asenda sõiduki rehvide regulaarset ülevaatust ja hooldust. Õige rehvirõhu eest vastutab ikkagi sõiduki juht ja seda ka juhul, kui rõhk pole veel langenud tasemeni, mille korral süttiks madala rehvirõhu hoiatustuli.
Teie auto rehvirõhu kontrollsüsteem on varustatud ka süsteemi häire hoiatustulega, mis annab märku rehvirõhu kontrollsüsteemis tekkinud häirest. TPMS-i rikke märgutuli on kombineeritud madala rehvirõhu märgutulega. Kui süsteem tuvastab tõrke, vilgub märgutuli ligikaudu 1 minuti ja jääb seejärel põlema. See järjestus kordub järgmistel sõiduki käivitamistel kuni rikke kõrvaldamiseni. Kui TPMS-i rikke märgutuli jääb pärast 1-minutilist vilkumist põlema, ei pruugi süsteem tuvastada või anda märku madalast rehvirõhust, nagu ette nähtud.
TPMS-i rikked võivad ilmneda erinevatel põhjustel, sealhulgas vahetus- või asendusrehvide või -rataste paigaldamisel, mis takistab TPMS-il nõuetekohaselt toimida. Kontrollige alati TPMS-i rikke märgutuld pärast sõidukil ühe rehvi või ratta vahetamist, et tagada, et rehvide ja velgede asendamine võimaldab TPMS-il nõuetekohaselt toimida.
Madala rõhu kahjustused
Kui rõhk on rehvides liiga madal, võib sõiduk muutuda ebastabiilseks ja raskesti juhitavaks, lisaks võib pikeneda ka pidurdusteekond.
Pidev madala rehvirõhuga sõitmine võib põhjustada rehvide ülekuumenemise ja tõrkeid.
-
Talvel või külma ilma puhul võib madalrõhu märgutuli süttida, kui rehvirõhk reguleeriti soovituslikule rõhule soojas ilmas. See ei tähenda, et TPMS on rikkis, sest vähenenud temperatuur vähendab ka rehvirõhku.
-
Kui sõidate soojast piirkonnast külma piirkonda või külmast piirkonnast sooja piirkoda, või kui välistemperatuur on kõrgem või madalam, tuleb kontrollida rehvirõhku ja reguleerida rehvid soovituslikule rehvirõhu väärtusele.
-
Rehvide õhuga täitmisel ei pruugi tingimused madalrõhu märgutule kustutamiseks olla täidetud. Seda seetõttu, et rehvipumbal on jõudluses veamarginaal. Madala rehvirõhu märgutuli kustub, kui rehvirõhk ületab soovitusliku rehvirõhu.
Kui juhtub mõni järgmistest juhtumitest, laske süsteemi kontrollida kvalifitseeritud asjatundjal. Kia soovitab pöörduda Kia volitatud esindaja / hoolduspartneri poole.
-
Madala rehvirõhu märgutuli / rehvirõhu jälgimissüsteemi (TPMS) rikke märgutuli ei sütti kolme sekundi jooksul, kui sõiduk on asendis POWER ON (SISSE LÜLITATUD) ja töötab.
-
Rehvirõhu kontrollsüsteemi märgutuli jääb pärast üheminutilist vilkumist püsivalt põlema.
-
Madala rõhuga rehvi märgutuli jääb püsivalt põlema.