Automatické obrácení chodu
Pokud elektrická sluneční clona nebo střešní okno při automatickém zavírání zaznamenají jakoukoli překážku, směr pohybu se obrátí a potom se okno v určité poloze zastaví.
Funkce automatického obrácení chodu nemusí fungovat při zachycení příliš tenkého nebo měkkého předmětu mezi posouvající se elektricky ovládanou sluneční clonou a rámem střešního okna.
-
Při manipulaci se střešním oknem se ujistěte, že v dráze jeho pohybu nemáte hlavu nebo jiné části těla a předměty. Můžou se zachytit části těla nebo předměty, čím může dojít ke zranění nebo k poškození vozidla.
-
Nikdy záměrně nezkoušejte funkci automatického obrácení směru chodu pomocí částí vašeho těla. Elektricky ovládaná sluneční clona může obrátit směr chodu, ale je riziko zranění.
-
Po dosažení krajní polohy otevření, zavření nebo vyklopení, ovládací tlačítko sluneční dále nepřidržujte. Mohlo by dojít k poškození motoru střešního okna.
-
Opakované činnosti, jako je otevírání, zavírání, sklápění apod., můžou vést k selhání motoru nebo systému střešního okna.
-
Pravidelně odstraňujte nános prachu z kolejnice střešního okna.
-
Prach nahromaděný mezi střešním oknem a střešním panelem může způsobovat hluk. Proto pravidelně při otevřeném střešním okně odstraňujte prach a nečistoty čistým hadrem.
-
Nepokoušejte se střešní okno otevřít, když je teplota pod bodem mrazu nebo když je střešní okno pokryto sněhem nebo ledem. Střešní okno nemusí fungovat správně a může se zlomit, pokud je otevíráno silou.
-
Neotevírejte sklo střešního okna, ani s otevřeným střešním oknem nejezděte bezprostředně po dešti nebo po omytí vozidla. Voda může promáčet interiér vozidla.
-
Při jízdě do střešního okna nevsouvejte žádná zavazadla. Při náhlém zastavení vozidla může dojít k jeho poškození.
Při jízdě nevyklánějte ze střešního okna hlavu, ruce, části těla nebo předměty. Při náhlém zastavení vozidla může dojít k poraněním.