Selhání a omezení varování systému sledování bdělosti řidiče
Porucha varování systému sledování bdělosti řidiče
A: Zkontrolujte systém jízdního asistenta
Jestliže varování systému sledování bdělosti řidiče nefunguje správně, zobrazí se na přístrojové desce na několik sekund varovná zpráva a objeví se hlavní výstražná kontrolka ().
Pokud taková situace nastane, nechte systém sledování bdělosti řidiče zkontrolovat v odborném servisu. Kia vám doporučuje návštěvu autorizovaného prodejce/servisního partnera Kia.
Varování systému sledování bdělosti řidiče je vypnuté
A: Systém jízdního asistenta je omezen. Kamera je zablokována.
Jestliže dojde k zakrytí čelního skla v místě, kde se nachází přední kamera, krytu předního radaru, nárazníku nebo čidla překážkami, jako je například sníh nebo déšť, mohou se detekční schopnosti Varování systému sledování bdělosti řidiče zhoršit nebo se může jeho funkce dočasně omezit či zablokovat.
Pokud k tomu dojde, zobrazí se na přístrojové desce výstražné hlášení a hlavní výstražná kontrolka (), nejedná se však o poruchu varování systému sledování bdělosti řidiče.
Varování systému sledování bdělosti řidiče bude po odstranění cizího předmětu opět správně fungovat. Vždy jej udržujte v čistotě.
Pokud varování systému sledování bdělosti řidiče nefunguje normálně po odstranění překážky (sníh, déšť nebo cizí materiál) (včetně přívěsu, nosiče atd. ze zadního nárazníku), doporučuje Kia, abyste navštívili autorizovaného prodejce Kia / servisního partnera.
-
I když se na přístrojovém panelu nezobrazí výstražné hlášení nebo kontrolka, varování systému sledování bdělosti řidiče nemusí správně fungovat.
-
Při poruše nebo zakrytí vozidla zůstane stav vozidla zachován i po opětovném nastartování. Varování systému sledování bdělosti řidiče nemusí fungovat správně.
Můžete to zkontrolovat v servisním hlášení v zobrazení užitečných informací v okně displeje přístrojové desky.
Omezení varování systému sledování bdělosti řidiče
Varování systému sledování bdělosti řidiče nemusí fungovat správně v následujících situacích:
-
Vozidlo je řízeno nešetrným způsobem.
-
Vozidlo často záměrně přejíždí mezi jízdními pruhy.
-
Vozidlo je řízeno jízdním asistentem, například asistentem jízdy v pruhu
-
Když jsou značky jízdního pruhu rozmazané nebo neznatelné
Funkce upozornění na rozjetí vozidla vpředu
-
Když vozidlo náhle najede před vaše vozidlo
[A]: Vaše vozidlo, [B]: Vozidlo vpředu
Pokud jiné vozidlo náhle najede před vaše vozidlo, funkce upozornění na rozjetí vozidla vpředu nemusí fungovat správně.
-
Když vozidlo vpředu provede prudký manévr
[A]: Vaše vozidlo, [B]: Vozidlo vpředu
Pokud vozidlo vpředu prudce zatočí, například zabočí doleva nebo doprava nebo se otočí do opačného směru (U otočení), nemusí upozornění na rozjetí vozidla vpředu fungovat správně.
-
Když se vozidlo vpředu prudce rozjede
Pokud se vozidlo vpředu náhle rozjede, funkce upozornění na rozjetí vozidla vpředu nemusí fungovat správně.
-
Když je mezi vámi a vozidlem vpředu chodec nebo cyklista
Pokud se mezi vámi a vozidlem vpředu nachází chodci či cyklisté, funkce upozornění na rozjetí vozidla vpředu nemusí fungovat správně.
-
Když jste na parkovišti
Pokud se vozidlo zaparkované před vámi rozjede směrem od vás, funkce upozornění na rozjetí vozidla vpředu vás může upozornit na to, že vozidlo odjíždí.
-
Při projíždění mýtnou branou nebo křižovatkou
Když projíždíte mýtnou branou nebo křížením s mnoha vozidly nebo pokud jedete úsekem, kde se často spojují či rozdělují jízdní pruhy, nemusí funkce upozornění na rozjetí vozidla vpředu fungovat správně.
Varování systému sledování bdělosti řidiče nemusí fungovat během prvních přibližně 15 sekund po nastartování vozidla nebo v případě, že probíhá iniciace přední kamery.
Podrobnější informace týkající se opatření pro přední kameru naleznete v části Další podrobnosti.