Keresés csak cím szerint
Kezdőképernyő > A gépkocsi biztonsági funkciói > Ülések

Ülések

* A gépkocsi tényleges ülései különbözhetnek az ábrán láthatótól.

Vezetőülés

  1. Előre és hátra

  2. Háttámla-dőlésszög

  3. Üléspárna magassága*

  4. Fejtámla

Első utasülés

  1. Előre és hátra

  2. Háttámla-dőlésszög

  3. Fejtámla

Hátsó ülés

  1. Fejtámla*

  2. A háttámla lehajtása*

* : felszereltségtől függően

FIGYELMEZTETÉS

Nem rögzített tárgyak

A vezetőülés lábterében rögzítetlenül elhelyezett tárgyak akadályozhatják a pedálok működtetését, ez balesethez vezethet. Ne helyezzen semmit az első ülések alá.

FIGYELMEZTETÉS

Az ülés felállítása

Amikor visszaállítja a háttámla eredeti függőleges helyzetét, tartsa a háttámlát és lassan állítsa vissza, közben győződjön meg arról, hogy nincsen-e utas az ülés közelében. Ha nem így engedi fel, a háttámla előrecsapódhat, és a megütheti az utast, aki sérülést szenvedhet.

FIGYELMEZTETÉS

A vezető felelőssége az utasokért

Ha hátradöntött háttámlával utazik a gépkocsiban, az baleset esetén súlyos vagy halálos sérülésekhez is vezethet. Ha baleset esetén az ülés hátradöntött pozícióban van, az utas csípője a biztonsági öv medence része alá csúszhat, így nagy erőhatás érheti a védtelen hasi részt. Ez súlyos vagy akár halálos sérüléseket is okozhat. A vezető feladata szólni az utasnak, hogy a gépkocsi haladása közben a háttámláját egyenes állásban tartsa.

FIGYELMEZTETÉS

Ne használjon olyan üléspárnát, amely csökkenti a súrlódást az ülés és az utas között. Az utas csípője baleset vagy hirtelen megállás esetén a biztonsági öv medence része alá csúszhat. Mivel a biztonsági öv ilyenkor nem tud megfelelően működni, súlyos vagy akár halálos sérülések is bekövetkezhetnek.

FIGYELMEZTETÉS

Vezetőülés

  • Sose kísérelje meg beállítani az ülést a jármű mozgása során. Az ülés váratlan elmozdulásától elveszítheti uralmát gépkocsija felett, és halálos balesetet, súlyos személyi sérülést vagy anyagi kárt okozhat.

  • Ne engedje, hogy bármi akadályozza a háttámla normál helyzetbe állítását. A háttámla közelében tárolt tárgyak közvetlenül vagy más módon akadályozhatják a háttámla bereteszelődését, ami hirtelen fékezés vagy baleset esetén súlyos sérülést, vagy akár halált is eredményezhet.

  • Vezetés, ill. utazás közben a háttámla álljon mindig közel függőleges helyzetben, a biztonsági öv medence része legyen feszesen, a csípő előtt alacsonyan átvezetve. Ez a legmegfelelőbb helyzet baleset esetén.

  • A felesleges és esetleg súlyos légzsák-sérülések elkerülése érdekében mindig üljön az ülésben hátul, a kormánykeréktől távol amennyire csak lehet, de közben kényelmesen tudja irányítani a gépkocsit. Javasoljuk, hogy mellkasa legalább 250 mm (10 hüvelyk) távolságra legyen a kormánykeréktől.

FIGYELMEZTETÉS

Hátsó háttámlák

  • A hátsó háttámlát biztonságosan kell reteszelni. Ellenkező esetben az utasok és tárgyak hirtelen fékezés vagy baleset esetén előrerepülhetnek, és súlyos, akár halálos sérülés is bekövetkezhet.

  • A csomagok és egyéb poggyászok legyenek a csomagtérben laposan elhelyezve. Ha a tárgyak nagyok, nehezek, vagy pedig egymásra kell rakni őket, akkor le kell azokat rögzíteni. Semmilyen körülmények között sem pakoljon a háttámláknál magasabban. Ellenkező esetben hirtelen fékezés, baleset vagy átfordulás alkalmával súlyos, halálos sérülés következhet be.

  • Ne utazzon utas a csomagtérben, lehajtott ülésen, ha a gépkocsi mozog. Menet közben minden utasnak megfelelően kell ülnie az ülésben, becsatolva.

  • A háttámla függőleges helyzetbe történő visszaállításakor előre-hátra nyomva ellenőrizze, hogy megfelelően rögzítésre került-e.

  • Az égési sérülések elkerülése érdekében a csomagtérből ne távolítsa el a szőnyeget. A károsanyag-kibocsátás szabályozó rendszer ez alatt a padló alatt magas hőmérsékleten működik.

FIGYELMEZTETÉS

Az ülés beállítása után mindig ellenőrizze, hogy az megfelelően a helyére ugrott-e. Ehhez próbálja meg az ülést a reteszelésoldó kar használata nélkül előre-hátra mozgatni. A vezetőülés hirtelen vagy váratlan elmozdulása révén elveszítheti uralmát a gépkocsi felett, ami balesethez is vezethet.

FIGYELMEZTETÉS
  • Az ülés elmozdítása közben nagyon figyeljen oda, nehogy a kezei vagy más tárgyak beleakadjanak az ülésrendszerbe.

  • Ne tegyen öngyújtót a padlóra vagy az ülésre. Az ülés mozgatása közben az öngyújtóból gáz szivároghat ki, ami tüzet okozhat.

  • Ha a hátsó üléseken is vannak utasok, óvatosan állítsa az első ülés pozícióját.

  • Legyen nagyon óvatos, amikor az ülések alá vagy az ülés és a középkonzol közé szorult apró tárgyakat próbál meg kiszabadítani. Az ülésrendszernek éles sarkai vannak, melyek megvághatják vagy felsérthetik a kezét.

VIGYÁZAT

Az üléshuzatokra vonatkozó óvintézkedések

  • Az üléshuzatok elhelyezésekor legyen különösen óvatos. A vezetékek rövidzárlata vagy leválása zajt, a szellőzőrendszer károsodását, vagy tüzet okozhat.

  • Az üléshuzat vagy műanyag borítás elhelyezéskor ügyeljen az elektromos- és légvezetékekre. A művelet közben rövidzárlat keletkezhet, ami tüzet okozhat.

A bőr üléshuzat jellemzői

  • Autóüléseink kárpitja mű- és valódi bőr kombinációjából készül. Az üléshuzat állatbőrből készül, melyet különleges eljárással dolgoznak fel. Mivel a bőr természetes anyag, az egyes huzatok vastagsága és sűrűsége eltérő lehet. A hőmérséklet és a páratartalom függvényében ráncok is megjelenhetnek.

  • Az utasok kényelmének növelése érdekében az üléshuzat sztreccses anyagból készült.

  • Az utasok testével érintkező részek íveltek, az ülőke oldalsó része pedig a nagyobb kényelem és stabilitás érdekében magasított.

  • A használat során a huzaton gyűrődések keletkezhetnek. Ez nem termékhiba.

VIGYÁZAT
  • A természetes okokból kialakuló gyűrődésekre és kopásokra a garancia nem vonatkozik.

  • A fém kiegészítőkkel ellátott övek, illetve a cipzárak és a hátsó zsebben hordott kulcsok kárt tehetnek az üléshuzatban.

  • Az üléshuzatot nem érheti nedvesség. Ez kárt tehet a bőr anyagában.

  • A farmeranyag, illetve színüket eresztő ruhaanyagok elszínezhetik az üléshuzat felületét.