Előfeszítős biztonsági öv (felszereltségtől függően)
Az Ön járműve az első és hátsó külső üléseknél előfeszítős biztonsági övekkel van felszerelve
A vezetőülés biztonsági öve EFD (vészhelyzeti rögzítő rendszer) berendezéssel van felszerelve.
Az előfeszítő célja, hogy bizonyos ütközések esetén szorosra húzza a vele bekötött személy testén az övet. Egy bizonyos erősség feletti ütközés esetén az övfeszítők működésbe lépnek.
Ha a gépkocsi hirtelen megáll, vagy az utas túl gyorsan dől előre, a biztonsági öv övfelcsévélő automatikája reteszelődik. Bizonyos frontális ütközések esetén az előfeszítők aktiválásra kerülnek, és megfeszítik az utas teste körül a biztonsági övet.
-
Övfelcsévélő automatika előfeszítője
Az övfelcsévélő automatika előfeszítőjének célja, hogy bizonyos frontális ütközések esetén szorosra húzza a vele bekötött személy felsőtestén a vállövet.
-
EFD (Vészhelyzeti rögzítő rendszer a vezetőüléshez)
Az EFD célja, hogy bizonyos frontális ütközések esetén szorosra húzza a vele bekötött személy alsótestén a medenceövet.
Ha a rendszer az előfeszítő rendszer aktiválódásakor a vezető vagy az első utas biztonsági övén túlzott terhelést érzékel, az előfeszítőbe szerelt överőhatároló kissé csökkenti az érintett biztonsági öv esetén a testre ható övterhelést. (felszereltségtől függően)
Biztonsága érdekében győződjön meg róla, hogy a biztonsági öv hevedere nem laza-e vagy nem csavarodott-e meg, és mindig rendesen üljön az ülésben.
felszereltségtől függően borulásérzékelővel
Az előfeszítő nemcsak frontális ütközés esetén aktiválódik, hanem oldalütközés, illetve felborulás esetén is, amennyiben a gépkocsi rendelkezik oldallégzsákkal vagy függönylégzsákkal.
borulásérzékelő nélkül
Az előfeszítő nemcsak frontális ütközés esetén aktiválódik, hanem oldalütközés esetén is, amennyiben a gépkocsi rendelkezik oldallégzsákkal vagy függönylégzsákkal.
A biztonsági öv előfeszítő rendszer az alábbi főbb elemekből áll. Az egyes elemek helyét az ábra mutatja:
-
SRS légzsák figyelmeztető lámpa
-
Előfeszítő-övfelcsévélő automatika
-
SRS vezérlőegység
-
Vészhelyzeti rögzítő rendszer (EFD)
-
Hátsó előfeszítő-övfelcsévélő automatika*
*: felszereltségtől függően
Az előfeszítős biztonsági öv maximális védőhatásának eléréséhez:
-
A biztonsági övet megfelelőképpen kell becsatolni és az adott helyzethez beállítani. Kérjük olvassa el és tartsa be használati útmutatóban ismertetett, a gépkocsi biztonsági funkcióival – a biztonsági övekkel és a légzsákokkal – kapcsolatos fontos információkat és óvintézkedéseket.
-
Ön és utasai mindig megfelelőképpen csatolják be biztonsági övüket.
-
Az első és hátsó külső ülésekre szerelt előfeszítők bizonyos ütközések esetén lépnek működésbe. Bizonyos erősség feletti ütközés esetén az övfeszítők a légzsákokkal együtt léphetnek működésbe.
-
Az előfeszítős biztonsági öv működésbe lépését erős hangjelenség kíséri, és füstnek látszó finom por jelenik meg az utastérben, ami nem mérgező. Ez a normális működés része, nem veszélyes.
-
Bár ez a por ártalmatlan, mégis okozhat bőrirritációt, és nem szabad huzamosabb ideig belélegezni. Mossa le minden testrészét, mely az övfeszítőket aktiváló balesetben érintett.
-
Mivel az SRS légzsákot aktiváló érzékelő össze van kapcsolva az előfeszítős övvel, az SRS légzsák figyelmeztető lámpájaa műszerfali biztosítékon hozzávetőleg 6 másodpercig világítani fog, miután a gyújtáskapcsolót bekapcsolta; ezt követően kikapcsol.
Az előfeszítős biztonsági öv meghibásodása esetén bekapcsol az SRS légzsák figyelmeztető lámpa, még akkor is, ha a légzsákrendszer hibátlan. Ha az SRS légzsák figyelmeztető lámpa nem gyullad ki a gyújtáskulcs ON (be) állásba fordításakor, vagy 6 másodpercig tartó világítás után nem alszik ki, vagy menet közben világítani kezd, vizsgáltassa meg a rendszert egy szakműhelyben. A Kia hivatalos Kia márkakereskedés/szervizpartner felkeresését javasolja.
-
Az előfeszítő egyszer használatos berendezés. Miután működésbe lépett, ki kell cserélni az övfeszítős biztonsági övet. Típusától függetlenül a balesetben éppen használt összes biztonsági övet ki kell cserélni.
-
Aktiváláskor az előfeszítős biztonsági öv szerkezeti elemei felforrósodnak. Ezeket az előfeszítős biztonsági öv aktiválódását követő néhány percig ne érintse meg.
-
Ne próbálkozzon saját maga az előfeszítős biztonsági öv átvizsgálásával vagy cseréjével. Vizsgáltassa át a rendszert egy szakműhelyben. A Kia hivatalos Kia márkakereskedés/szervizpartner felkeresését javasolja.
-
Ne üsse.
-
Semmilyen módon ne próbálja meg szervizelni vagy javítani az előfeszítős biztonsági övrendszert.
-
Az előfeszítős biztonsági övegység helytelen kezelése, vagy az előfeszítős biztonsági övegység ütögetésére, módosítására, átvizsgálására, kicserélésére, karbantartására vagy javítására vonatkozó tilalom figyelmen kívül hagyása a rendszer hibás működéséhez, vagy véletlen működésbe lépéséhez, ezáltal súlyos sérülésekhez vezethet.
-
Menet közben mindig kösse be magát biztonsági övével.
-
Ha a gépkocsit vagy az előfeszítős biztonsági övet ki kell selejtezni, forduljon egy szakműhelyhez. A Kia hivatalos Kia márkakereskedés/szervizpartner felkeresését javasolja.
A gépkocsi első részén végzett karosszériamunkák következtében megsérülhet az előfeszítős biztonsági övrendszer.
Ezért a rendszert egy szakműhelyben ellenőriztesse. A Kia hivatalos Kia márkakereskedés/szervizpartner felkeresését javasolja.