Világításvezérlés
A világításkapcsolónak két állása van: fényszóró és helyzetjelző világítás.
A világítás felkapcsolásához fordítsa a kapcsolókar végén lévő gombot a következő állások egyikébe:
-
OFF (O): Kikapcsolt helyzet
-
AUTO: Automatikus világítás pozíciója (felszereltségtől függően)
-
: Helyzetjelző és hátsó lámpa
-
: Fényszóró
Helyzetjelző és hátsó lámpa ()
Ha a világításkapcsoló helyzetjelző világítás helyzetben (a 3.állásban) van, akkor működik a hátsó helyzetjelző, valamint a rendszámtábla- és a műszerfal-világítás.
Fényszóró pozíciója ()
Ha a világításkapcsoló fényszóró helyzetben (4..helyzetben) van, akkor működik a fényszóró, a hátsó helyzetjelző, a helyzetjelző, valamint a rendszámtábla- és a műszerfal-világítás.
A fényszóró felkapcsolásához állítsa a gyújtáskapcsolót az ON (BE) helyzetbe.
Automatikus világítás pozíciója (felszereltségtől függően)
Amikor a világítás kapcsolója AUTO módra van állítva és a jármű ON helyzetben van, a világítás BE- vagy KIKAPCSOL attól függően, hogy az érzékelő érzékel-e környezeti fényt.
Az automatikus világítás egy kiegészítő funkció a járművezető részére. A járművezető felelős a fényszórók működtetéséért a biztonság érdekében. Azt ajánljuk, hogy kézzel kapcsolja be a világítást, amikor gyengék a látási viszonyok. (pl. alagutak, föld alatti parkolók, rossz időjárási viszonyok)
-
Soha ne takarja le semmivel a műszerfalon található érzékelőt (1), mert így biztosíthatja az automatikus világítási rendszer jobb vezérlését.
-
Ködben, hóban, esőben és felhős időben a jármű megvilágítása nem mindig állandó, így a be- és kikapcsoláshoz szükséges idő az éghajlattól, az évszaktól és a környezettől függően változhat.
-
Az érzékelőt ne tisztítsa ablaktisztító szerrel, mert a tisztítószer vékony filmréteget hagyhat maga után, ami zavarhatja az érzékelő megfelelő működését.
-
Ha a gépkocsi első szélvédőjén sötétített fólia vagy más fémes bevonat található, akkor az automatikus világítási rendszer megfelelő működése nem garantált.