Ukselukud
Elektroonilise võtmega
Kandes kaasas elektroonilist võtit, saate autot lukustada ja lukust avada Peale selle saate käivitada mootori. Lisateavet vt järgmistest jaotistest.
Lukustamine
Eesmise juhipoolse nupu vajutamisel, kui kõik uksed on suletud ja mõni uks on lukust avatud, lukustatakse kõik uksed. Kui kõik uksed ja kapott on suletud, vilguvad ohutuled üks kord, andes märku, et kõik uksed on lukustatud.
Nupp toimib vaid siis, kui elektrooniline võti on juhipoolsest ukselingist 0,7–1 m (28 - 40 tolli) kaugusel. Kui soovite veenduda, kas uks on lukustatud või mitte, tõmmake juhipoolset ukselinki.
Järgmistel juhtudel uksi ei lukustata ja kõlab kolmesekundine helisignaal, isegi kui vajutate juhipoolsel ukselingil olevat nuppu.
-
Elektrooniline võti on autos.
-
Mootori käivitus-/seiskamisnupp on asendis ACC või ON (sees).
-
Mõni uks on avatud, v.a tagaluuk.
Lukust avamine
Eesmise juhipoolse nupu vajutamisel, kui kõik uksed on suletud ja lukustatud, tehakse kõik uksed lukust lahti. Ohutuled vilguvad kaks korda, et kinnitada auto lukust avanemist.
Nupp toimib vaid siis, kui elektrooniline võti on eesmisest juhipoolsest ukselingist 0,7–1 m (28 - 40 tolli) kaugusel.
Kui süsteem tuvastab kuni 0,7–1 m (28 - 40 tolli) kaugusel juhipoolse ukse lingist elektroonilise võtme, saab igaüks ilma võtit kaasas kandmata uksi avada.
Kui ühtegi ust ei avata 30 sekundi jooksul alates nupu vajutamisest, lukustub auto automaatselt uuesti.
Mehaanilise võtmega
-
Uksi saab lukustada ja lukust avada ka kaugjuhtimispuldiga.
-
Niipea, kui uksed on lukust avatud, saate need ukselingist tõmmates lahti teha.
-
Ukse sulgemiseks lükake uks käega kinni. Veenduge, et uksed oleksid korralikult suletud.
-
Pange mehaanilise võtmega ust lukustades tähele, et võimalik on lukustada / lukust avada vaid juhiust.
-
Kõigi uste lukustamiseks kasutage sõiduki sees olevat kesklukustuse lülitit. Avage sõiduki uks sisemise ukselingiga, seejärel sulgege uks ja lukustage juhiuks mehaanilise võtmega.
-
Sõiduki seestpoolt lukustamiseks vaadake Rohkem üksikasju.
-
Olge katte eemaldamisel ettevaatlik, et te seda ära ei kaotaks ega kriimustaks.
-
Kui võtmekate külmub ega avane, koputage seda õrnalt või soojendage kergelt (nt käesoojusega).
-
Ärge rakendage uksele või ukselingile liigset jõudu. Võite seda kahjustada.
Ukselukkude avamine ja sulgemine seestpoolt
Sisemise ukselingiga
-
Esiuksed
Ukse lukust avamiseks tõmmake sisemist käepidet.
-
Tagauksed
Kui uks on lukus ja tõmbate ühe korra sisemist ukselinki, läheb uks lukust lahti.
Ukse avamiseks tõmmake veelkord sisemist ukselinki.
Kesklukustuse rike
Kui peaks juhtuma, et kesklukustus ei tööta teie sõidukis viibimise ajal, proovige väljumiseks ühte või mitut järgmistest meetoditest.
-
Kasutage korduvalt ukse lukust avamise funktsiooni (nii elektrooniliselt kui ka käsitsi), tõmmates samal ajal ukselinki.
-
Kasutage teisi ukselukke ja -linke (eesmisi ja tagumisi).
-
Avage eesmine aken ja proovige uks väljastpoolt võtmega lukust avada.
-
Minge pakiruumi ja püüdke tagaluuk avada.
Ärge tõmmake juhiukse või kaassõitja ukse linki sõiduki liikumise ajal.
Kesklukustuse lülitiga
-
Ukselukk
-
Uste lukust avamine
-
Uste märgutuli
Kasutamiseks vajutage uste kesklukustuse lülitit.
-
Vajutage sõiduki kõigi uste lukustamiseks juhi ja kaasreisija poolel kesklukustuse lülitit (1).
-
Vajutage sõiduki kõigi uste lukust avamiseks juhi ja kaasreisija poolel kesklukustuse lukust avamise lülitit (2).
Kui kõik sõiduki uksed on lukustatud, süttivad juhiuksel ja kaasreisija uksel märgutuled (3). Kui mõni ustest avatakse, märgutuli kustub.
Kui võti on süütelukus (või kui elektrooniline võti on sõidukis) ja mis tahes uks on avatud, siis uksed ei lukustu, isegi kui vajutatakse kesklukustuse lülitit.
Uksed
-
Sõiduki liikumise ajal peavad uksed olema alati täielikult suletud ja lukustatud, et vältida juhuslikku ukse avamist. Lukustatud uksed takistavad ka võimalikke sissetungijaid, kui sõiduk peatub või aeglustub.
-
Olge uste avamisel ettevaatlik ja pange tähele ukse liikumisteele lähenevaid sõidukeid, mootorrattaid, jalgrattaid või jalakäijaid. Ukse avamine, kui keegi läheneb, võib tekitada vigastusi või kahjustusi.
Lukustamata sõidukid
Sõiduki lukustamata jätmine võib kaasa tuua vargusi või võimalikku kahju teile või teistele, kui keegi on teie eemaloleku ajal end sõidukisse peitnud. Eemaldage alati süütevõti, rakendage seisupidur, sulgege kõik aknad ja lukustage kõik uksed, kui jätate sõiduki järelevalveta.
Järelevalveta lapsed
Suletud sõiduk võib muutuda äärmiselt kuumaks, tekitades järelevalveta lastele või loomadele, kes ei pääse sõidukist välja, raskeid või surmavaid vigastusi. Peale selle võivad lapsed kasutada sõiduki funktsioone, mis võivad neid vigastada, või puutuda kokku muude ohtudega, näiteks kui keegi pääseb sõidukisse. Ärge jätke lapsi ega loomi sõidukisse järelevalveta.
Uste lukustumine/lukust avamine
Automaatne lukust avanemine löögi korral
Kõik uksed avanevad automaatselt lukust, kui auto saab löögi, mille tulemusel turvapadjad täituvad.
Kiirusetundlik kesklukustus
Kõik uksed lukustuvad automaatselt, kui sõiduki kiirus on üle 15 km/h,
Automaatse lukustumise / lukust avamise funktsiooni saab sõidukis aktiveerida või inaktiveerida. Vt Rohkem üksikasju.
Topeltlukustus (mõnel mudelil)
Mõned sõidukid on varustatud topeltlukustuse süsteemiga. See täiendav turvameede ei lase lukustatud uksi seest- ega väljastpoolt avada.
Topeltlukustuse sisselülitamiseks lukustage auto elektroonilise võtmega. Ukse lukust avamiseks tuleb uuesti kasutada elektroonilist võtit.
Elektrooniline lapselukusüsteem (mõnel mudelil)
Elektroonilise lapselukusüsteemi keelamiseks vajutage veel kord elektroonilise lapselukusüsteemi lülitit ning märgutuli lülitub välja.
Turvalise väljumise abisüsteemi kasutatakse, kui elektrooniline lapselukusüsteem on aktiveeritud ja näidikuplokis valitakse SEA. Kuid SEA ei aktiveeri automaatselt elektroonilist lapselukusüsteemi.
Elektrooniline lapselukusüsteem on alati aktiveeritud, kui ENGINE START/STOP (mootori start/stopp) nupp on asendis ON või süüde on asendis ON ja ligikaudu 3 minutit pärast mootori välja lülitamist.
Juhul kui teie autol on olemas elektrooniline lapselukusüsteem, siis ei kaasne sellega tagumiste uste lastelukke, mida käitatakse käsitsi.
Juhul kui elektrooniline lapselukusüsteem on aktiveeritud, ei saa tagumised reisijad ka tagumisi aknaid avada ega sulgeda. Lisateavet vt Rohkem üksikasju.
Kui elektrooniline lapselukusüsteem ei toimi elektroonilise lapselukusüsteemi nupu vajutamisel, esitatakse teade ning kõlab helisignaal.
Sel juhul laske süsteemi kvalifitseeritud asjatundjal kontrollida. Kia soovitab pöörduda volitatud Kia edasimüüja poole.
Hädaolukorras
Kui elektriline kesklukustuse lüliti ei tööta (nt auto aku on tühi), saab ukse(d) lukustada ainult mehaanilise võtmega väljastpoolt.
Uksed, millel puudub väljaspool lukuauk, saab avada järgmiselt:
Kui elektriline kesklukustuse lüliti ei tööta (nt auto aku on tühi) ja tagaluuk on suletud, ei saa tagaluuki avada enne elektri taastamist.
Tagumiste uste lapselukk (mõnel mudelil)
Neid turvalukke tuleks kasutada alati, kui autos on lapsed.
Laste turvalukud asuvad mõlema tagaukse tagaserval. Kui lapselukk on lukustatud asendis (1), ei ole võimalik tagumist ust seesmise ukselingiga avada.
Lapse turvaluku lukustamiseks pistke võti (või kruvikeeraja) avasse ja keerake joonisel näidatud lukustatud asendisse.
Kui soovite tagauksi taas seestpoolt avada, keerake lapse turvalukk tagasi lukustamata asendisse.
Tagaluugi avamiseks tõmmake välimist ukselinki (2).
Tagauste lukud
Kui lapsed avavad sõiduki liikumise ajal juhuslikult tagauksed, võivad nad välja kukkuda ja raskelt viga või surma saada. Et lapsed ei saaks tagauksi seestpoolt avada, tuleb tagauste lukud alati lukustada, kui lapsed on sõidukis.
-
Süsteem ei suuda tuvastada kõiki auto väljapääsuavale lähenevaid takistusi.
-
Võimalike autost väljumise õnnetuste eest vastutavad juht ja reisijad. Enne autost lahkumist kontrollige alati ümbrust.
Tagumise reisija häiresüsteem (ROA) (mõnel mudelil)
Tagumise reisija häiresüsteem (ROA) on mõeldud autost väljumise ennetamiseks siis, kui tagaistme reisija jääb sõidukisse.
-
Kui avate pärast tagumise ukse avamist ja sulgemist ning mootori väljalülitamist esiukse, siis ilmub näidikuplokile hoiatusteade „Check rear seats” („Kontrollige tagaistmeid”).
Tagumise reisija häiresüsteemi saab aktiveerida või inaktiveerida näidikuploki LCD-ekraanil kasutaja seadistuste režiimis. Kui teie sõiduk on varustatud infomeelelahutuse süsteemiga, saate selle seadistamise kohta teavet veebilehelt QR-koodi kaudu või infomeelelahutuse kiirjuhendist.
Valiku leiate järgmisest menüüst.
-
Vajutage roolirattal mitu korda režiimivaliku nuppu MODE (), kuni LCD-ekraanile ilmub menüü „User Settings” (Kasutaja seadistus).
-
Valige lülitiga MOVE ( / ) „Convenience (Sõidumugavus) → Rear Occupant Alert (Tagumise reisija häiresüsteem)” ja OK-nupp roolirattal.
Kui teie sõiduk on varustatud infomeelelahutuse süsteemiga, leiate selle valiku järgmisest menüüst.
-
Vajutage infomeelelahutuse süsteemis nuppu SETUP (Seadistamine).
-
Valige infomeelelahutuse süsteemi ekraanil „Vehicle (Sõiduk) → Convenience (Sõidumugavus) → Rear Occupant Alert (Tagumise reisija häiresüsteem)”.
Tagumise reisija häiresüsteem (ROA) ei tuvasta tegelikkuses tagaistmel olevaid objekte või inimesi. Süsteem informeerib juhti, et midagi võib olla tagaistmel, kasutades tagaukse avamise ja sulgemise ajalugu.
-
Tagumise reisija häiresüsteem (ROA) kasutab tagumise istme avamise ja sulgemise ajalugu.
-
Ajalugu lähtestatakse pärast seda kui juht lülitab välja süüte, väljub sõidukist ja lukustab ukse, kasutades kagujuhtimisega võtmeta sisenemist. Nii et isegi kui tagaust ei avata uuesti, võib esineda tagumise reisija häiresüsteemi alarm.
-
Näiteks võidakse tagumise reisija häiresüsteemi alarm väljastada, kui juht ei lukusta ust ja seejärel hakkab uuesti sõitma.
Ukse lukustamise süsteem ei pruugi toimida, kui elektrisüsteem on häiritud. Õpetage lastest reisijatele enne hädaolukorra tekkimist, kuidas auto uksed käsitsi avada. Sellisel juhul on nad võimelised hädaolukorras autouksi avama.