Otsi ainult pealkirja järgi
Avaleht > Sõiduki juhtimine > Haagise vedamine > Kui otsustate vedada haagist

Kui otsustate vedada haagist

Kui otsustate vedada haagist, siis siin on mõned tähtsad punktid:

  • Kaaluge kandekontrolli kasutamist. Võite küsida konksu edasimüüjalt kaldekontrolli kohta.

  • Järelhaagist võite oma autoga vedada alles siis, kui auto läbisõidumõõdikul on täitunud 2000 km (1200 miili) või rohkem, et mootor oleks korralikult mootor või jõuülekandesüsteem tõsiselt kahjustuda.

  • Küsige enne haagise vedamist Kia volitatud edasimüüjalt/teenindusest lisanõuete kohta (nt seoses haagisevarustusega).

  • Sõitke alati mõõduka kiirusega (alla 100 km/h (60 mph)).

  • Pikal tõusul ärge sõitke kiiremini, kui 70 km/h (45 mph) või lubatud vedamiskiirus, olenevalt sellest, kumb on madalam.

  • Graafik sisaldab kaaluga seotud olulisi märkmeid:

Euroopas

Element

Bensiinimootor

Diiselmootor

Smartstream G2.5 MPI

Smartstream G3.5 MPI

Smartstream D2.2

Maksimaalne järelhaagise mass

Pidurisüsteemiga

2000 kg (4409 naela)

2000 kg (4409 naela)

EPB-ta

2000 kg (4409 naela)

EPB-ga

2500 kg (5511 naela)

Pidurisüsteemita

750 kg (1653 naela)

Lubatud maksimaalne veokonksule avaldatav vertikaalkoormus

100 kg (220 naela)

Soovitatav tagaratta keskpunkti ja haakepunkti vaheline kaugus

1150 mm (45,3 in.)

Haagise kaal

A: tiiseli koormus

B: haagise kogukaal

Mis on haagise suurim ohutu kaal? Järelhaagis ei tohi kunagi kaaluda rohkem piduritega järelhaagise lubatud maksimaalsest massist. Kuid isegi see võib osutuda liiga raskeks.

Suurim haagise mass oleneb sellest, kuidas plaanite haagist kasutada. Näiteks on tähtsateks teguriteks sõidukiirus, kõrgus üle merepinna, teekalle, välistemperatuur ja see, kui palju autot haagise vedamiseks üldse kasutatakse. Ideaalne haagise mass sõltub ka autole paigaldatud täiendavast erivarustusest.

Haagise tiiseli kaal

A: telje täiskoormus

B: sõiduki täiskoormus

Oluline on mõõta iga haagise tiiseli koormust, sest see mõjutab sõiduki täismassi (GVW). See mass sisaldab sõiduki tühimassi, mistahes veetavat veost ja sõidukis sõitvaid inimesi. Haagise vedamisel peate sõiduki täismassile lisama tiiseli koormuse, kuna sõiduk kannab ka seda koormust.

Haagise veopea raskus tohib moodustada haagise täismassist maksimaalselt 10% ega tohi ületada haagise veopea suurimat lubatud massi.

Pärast haagise laadimist kaaluge eraldi haagist ja siis tiiseli, et veenduda koormuste õigsuses. Kui need pole korras, võite parandamiseks lihtsalt liigutada osa esemeid haagisel ümber.

HOIATUS

Haagis

  • Ärge kunagi koormake haagise tagaosa rohkem kui esiosa. Haagise esiosas peaks asuma umbes 60% haagise koorma raskusest; tagaossa tuleks paigutada umbes 40% koorma raskusest.

  • Ärge ületage kunagi järelhaagise või haagise vedamisvarustuse maksimaalseid massipiiranguid. Vale koormus võib kahjustada teie autot ja põhjustada õnnetuse, milles inimesed võivad viga saada. Kontrollige järelhaagise ja auto massi mõnel kiirtee kaalumisjaama platvormkaalul või mõnes veoteenuste firmas.

  • Valesti laaditud haagis võib häirida sõiduki juhtimist.