Tankeluugi sulgemine
Kütusepaagi luugi sulgemiseks seadke luuk asendisse LOCK (lukustatud), kui kütusepaagi luuk on täielikult suletud.
Kui kütusepaagi luuk ei ole täiesti suletud, siis seda ei lukustata.
Hoidke luuk sõiduki pesemise ajal asendis LOCK (lukustatud): (nt kõrgsurvepesur, automaatne autopesula jne).
Bensiin on väga kergesti süttiv ja plahvatusohtlik aine. Järgmiste juhiste eiramine võib kaasa tuua ÜLIRASKEID või SURMAVAID VIGASTUSI:
-
Lugege ja järgige kõiki tankla hoiatusi.
-
Tehke enne tankimist kindlaks tankuri hädaolukorra stoppnupu asukoht (nupu kui on varustuses).
-
Enne tankepüstoli käsitsemist tuleks vabaneda potentsiaalsest ohtlikust staatilise elektri laengust, puudutades palja käega mõnd auto metallosa, mis on tankeluugist, -püstolist jm kütust sisaldavatest osadest piisavalt kaugel.
-
Ärge kasutage tankimise ajal mobiiltelefoni. Mobiiltelefoni elektrivool ja/või elektrooniline interferents võivad kütuseauru süüdata ja tulekahju põhjustada.
-
Ärge sisenege tankimise ajal uuesti autosse. Võite tahtmatult puutuda või libistada end vastu staatilist elektrit tekitavaid materjale või esemeid, põhjustades staatilise elektrilaengu kogunemise. Staatiline elektrilaeng võib süüdata kütuseaurud ning põhjustada tulekahju. Kui peate tingimata vahepeal uuesti autosse sisenema, peaksite potentsiaalselt ohtliku staatilise elektri uuesti kõrvaldama, katsudes palja käega mõnd auto metallosa, mis on tankeluugist, -püstolist jm kütust sisaldavatest osadest piisavalt kaugel.
-
Pange enne tankimist käigukang alati parkimisasendisse P, rakendage seisupidur ja seadke süütelüliti või nupp ENGINE START/STOP (mootori start/stopp) asendisse LOCK/OFF.
-
Vastasel juhul võivad mootoriga seotud elektrikomponentidest tekkinud sädemed süüdata kütuseaurud ning põhjustada tulekahju.
-
Kui kasutate kütusekanistrit, pange see enne tankimist kindlasti maapinnale. Kanistri staatiline elektrilaeng võib süüdata kütuseaurud ning põhjustada tulekahju. Kui tankimine on alanud, peaksite paljast kätt vastu autot hoidma senikaua, kuni tankimine on lõppenud.
-
Kasutage ainult selliseid plastist kütusekanistreid, mis on ette nähtud bensiini transportimiseks ja hoidmiseks.
-
Ärge kasutage bensiinijaamas tikke või välgumihklit, ärge suitsetage ega jätke oma autosse süüdatud sigaretti – eriti kütuse tankimise ajal.
-
Ärge lisage kütusepaaki liiga palju kütust ega täitke paaki üle, sest bensiin võib sel juhul paagist lekkima hakata.
-
Kui tankimise ajal puhkeb tulekahju, lahkuge sõiduki lähedusest ning informeerige juhtunust otsekohe bensiinijaama töötajaid ja võtke seejärel ühendust kohaliku tuletõrjega. Järgige kõiki nende poolt antavaid juhiseid ja ettevaatusabinõusid.
-
Rõhu all olev kütus võib paagist välja pritsida ja sattuda teie nahale ja riietele ning süttida ja põhjustada põletusi. Avage kütusepaagi kork alati ettevaatlikult ja aeglaselt. Kui korgi vahelt pääseb kütust välja või kostab susinat, oodake enne korgi täielikku lahtikeeramist seni, kuni see lõppeb.
-
Kontrollige alati, kas kütusepaagi kork on tugevalt kinni keeratud, et kütus ei saaks õnnetuse korral paagist välja voolata.
Tankimisel järgige jaotist Rohkem üksikasju.
-
Ärge tilgutage kütust auto välispinnale. Mis tahes värvitud pindadele aetud kütus võib värvi kahjustada.
-
Kui kütusepaagi kork on vaja uuega asendada, kasutage ainult Kia originaalkorki või täpselt samasugust teie autole sobivat korki. Ebasobiv kütusepaagi kork võib põhjustada tõsiseid häireid auto kütusesüsteemis ja heitgaaside kontrollsüsteemis.