Wyszukaj tylko wg tytułu
Strona główna > Systemy bezpieczeństwa pojazdu > Pasy bezpieczeństwa > Pielęgnacja pasów bezpieczeństwa

Pielęgnacja pasów bezpieczeństwa

Nie wolno demontować ani modyfikować systemów pasów bezpieczeństwa. Ponadto należy dbać o to, by nie uszkodzić pasów bezpieczeństwa ani ich osprzętu zawiasami siedzeń, drzwiami lub innymi elementami.

OSTRZEŻENIE
  • Podczas prostowania oparcia tylnego siedzenia, które było uprzednio złożone, należy uważać, aby nie uszkodzić taśmy lub zaczepu pasa bezpieczeństwa. Należy się upewnić, że nie dojdzie do pochwycenia ani do przytrzaśnięcia taśmy ani zaczepu w tylnym siedzeniu. Pas bezpieczeństwa z uszkodzoną taśmą lub zaczepem mógłby zawieść w trakcie kolizji lub nagłego hamowania, co z kolei mogłoby doprowadzić do poważnych obrażeń. W przypadku uszkodzenia taśmy lub zaczepów należy je natychmiast wymienić.

  • Przy słonecznej pogodzie pasy mocno się nagrzewają. Mogą spowodować oparzenia u niemowląt i dzieci.

Przegląd okresowy

Wszystkie pasy bezpieczeństwa należy poddawać przeglądowi okresowemu pod kątem zużycia i wszelkiego rodzaju uszkodzeń. Wszystkie uszkodzone części należy niezwłocznie wymienić.

Pasy muszą być czyste i suche

Pasy bezpieczeństwa powinny być czyste i suche. Jeśli pasy są zabrudzone, można je wyczyścić łagodnym roztworem mydła i ciepłej wody. Nie wolno używać wybielaczy, barwników ani silnych detergentów czy środków ściernych, ponieważ mogą one osłabić tkaninę.

Wskazania do wymiany pasów bezpieczeństwa

Jeśli pojazd uczestniczył w wypadku, należy wymienić całe zespoły pasów bezpieczeństwa, które zadziałały w zdarzeniu. Należy to zrobić, nawet jeśli nie widać żadnego uszkodzenia. W takim przypadku system należy wymienić w profesjonalnym zakładzie.

Kia zaleca, aby skonsultować się z autoryzowanym dealerem/partnerem serwisowym marki Kia.