Nachylenie i wysunięcie kierownicy
Regulacja nachylenia i wysunięcia kierownicy pozwala na dopasowanie położenia kierownicy przed rozpoczęciem jazdy. Kierownicę można również podnieść, aby uzyskać więcej miejsca dla ruchu nóg podczas wysiadania i wsiadania.
Kierownica powinna być ustawiona w takiej pozycji, aby zapewniać kierowcy komfort, jednocześnie pozwalając na obserwację kontrolek ostrzegawczych i mierników na tablicy rozdzielczej.

-
Nigdy nie należy zmieniać kąta położenia kierownicy podczas jazdy. Może to spowodować utratę kontroli nad pojazdem i w rezultacie poważne obrażenia lub śmierć na skutek wypadku.
-
Po wyregulowaniu należy popchnąć kierownicę w górę i w dół, aby upewnić się, że została ona zablokowana w żądanej pozycji.
Typ ręczny (jeżeli jest w wyposażeniu)

Aby zmienić kąt nachylenia kierownicy należy pociągnąć dźwignię blokująco-zwalniającą w dół (1), ustawić kierownicę pod wymaganym kątem (2) i na właściwej wysokości (3), a następnie pociągnąć dźwignię blokująco-zwalniającą w górę, aby ponownie zablokować kierownicę. Przed rozpoczęciem jazdy upewnić się, że kierownica znajduje się w dogodnej pozycji.

Niekiedy zdarza się, że dźwignia blokująco-zwalniająca nie zablokuje kierownicy.
Nie świadczy to o awarii. Dochodzi do tego, gdy zęby przekładni zębatych zderzają się ze sobą podczas załączania. Należy wówczas wyregulować kierownicę jeszcze raz i ponownie zablokować.
Sterowane elektrycznie (jeżeli jest w wyposażeniu)

Kąt kierownicy (2) i jej położenie (3) można wyregulować za pomocą przełącznika (1). Nigdy nie należy zmieniać położenia kierownicy podczas jazdy.