Obsługa asystenta podążania pasa ruchu
Ostrzeżenie i sterowanie
Asystent podążania pasem ruchu

Gdy pojazd poprzedzający lub oznaczenia poziome pasa ruchu zostaną wykryte podczas jazdy z prędkością poniżej 200 km/h (120
mi/h), w zestawie wskaźników zapali się zielona kontrolka () i funkcja będzie pomagała utrzymać pojazd na pasie ruchu, sterując układem kierowniczym.

Gdy system przestanie sterować układem kierowniczym, zielona kontrolka () będzie migać i zmieni kolor na biały.
Ostrzeżenie o zdjęciu rąk z kierownicy

Jeśli kierowca nie będzie trzymał kierownicy przez kilka sekund, zostanie wyświetlony komunikat ostrzegawczy „Keep hands on the steering wheel” (Trzymaj ręce na kierownicy) i rozlegnie się narastający sygnał ostrzegawczy.
-
Pierwszy etap: Komunikat ostrzegawczy
-
Drugi etap: Komunikat ostrzegawczy (czerwona kierownica) i sygnał dźwiękowy

Jeśli kierowca nadal nie będzie trzymał rąk na kierownicy po wygenerowaniu ostrzeżenia, pojawi się komunikat ostrzegawczy „Lane Following Assist (LFA) canceled” (Asystent podążania pasem ruchu (LFA) anulowany) i działanie asystenta podążania pasem ruchu zostanie automatycznie anulowane.

-
Asystent podążania pasem ruchu nie działa przez cały czas. Kierowca odpowiada za bezpieczne prowadzenie i utrzymywanie pojazdu na pasie ruchu.
-
Komunikat ostrzegawczy o zdjęciu rąk z kierownicy może zostać wyświetlony z opóźnieniem w zależności od warunków na drodze. Podczas jazdy należy przez cały czas trzymać ręce na kierownicy.
-
Komunikat ostrzegawczy o zdjęciu rąk z kierownicy może również pojawić się, gdy kierowca trzyma kierownicę bardzo lekko, ponieważ funkcja rozpoznaje to jako puszczenie kierowcy.
-
Ostrzeżenie o zdjęciu rąk z kierownicy może nie działać prawidłowo, jeżeli do kierownicy zostaną przyczepione jakiekolwiek przedmioty.

-
Więcej informacji na temat ustawiania funkcji w systemie multimedialnym podano w punkcie Więcej informacji.
-
Po wykryciu oznaczeń poziomych pasa ruchu linie pasa w zestawie wskaźników zmieniają kolor z szarego na biały.


-
Jeśli oznaczenia pasa ruchu nie zostaną wykryte, sterowanie układem kierowniczym przez asystenta podążania pasem ruchu może być ograniczone w zależności od obecności pojazdu poprzedzającego lub warunków jazdy.
-
Chociaż układ kierowniczy jest wspomagany przez asystenta podążania pasem ruchu, kierowca wciąż może sterować kierownicą.
-
Gdy układ kierowniczy jest wspomagany przez funkcję, może wystąpić odczucie, że kierownica obraca się z większym lub mniejszym oporem, niż normalnie.