Środki ostrożności podczas wykonywania prac konserwacyjnych przez posiadacza pojazdu
Niewłaściwe lub niekompletne serwisowanie może prowadzić do powstawania problemów. Niniejszy rozdział zawiera wyłącznie takie instrukcje konserwacji, które są łatwe do przeprowadzenia.

Niewłaściwe prowadzenie prac konserwacyjnych przez posiadacza w okresie gwarancji może wpływać na zakres gwarancji. Więcej szczegółów zawiera odrębny podręcznik dotyczący gwarancji i konserwacji dostarczany wraz z pojazdem. W razie wątpliwości związanych z jakąkolwiek procedurą serwisową lub konserwacyjną system należy sprawdzić w profesjonalnym zakładzie. Kia zaleca, aby udać się do autoryzowanego dealera/partnera serwisowego marki Kia.

Prace konserwacyjne
-
Przeprowadzanie prac konserwacyjnych przy pojeździe może być niebezpieczne. Podczas przeprowadzania niektórych procedur konserwacyjnych można doznać poważnych obrażeń ciała.
W razie braku dostatecznej wiedzy i doświadczenia lub braku odpowiednich narzędzi i sprzętu do wykonania pracy, system należy sprawdzić w profesjonalnym zakładzie. Kia zaleca, aby udać się do autoryzowanego dealera/partnera serwisowego marki Kia.
-
Praca pod zadaszeniem przy uruchomionym silniku jest niebezpieczna. Niebezpieczeństwo wzrasta dodatkowo, jeśli osoba wykonująca pracę nosi biżuterię lub luźną odzież. Mogą one zostać wciągnięte w ruchome części, powodując obrażenia.
Dlatego jeśli zachodzi konieczność uruchomienia silnika pod zadaszeniem, przed zbliżeniem się do silnika lub wentylatorów chłodzących należy zdjąć całą biżuterię (a zwłaszcza obrączki, bransoletki, zegarki i naszyjniki), krawaty, szaliki lub podobne luźne elementy odzieży.

Dotykanie elementów metalowych

Nie dotykać metalowych części (w tym prętów) podczas pracy silnika ani gdy silnik jest gorący. Nieprzestrzeganie tego zalecenia może spowodować poważne obrażenia ciała. Wyłączyć silnik i poczekać, aż wszystkie metalowe części ostygną ― dopiero wtedy możliwe będzie wykonanie prac konserwacyjnych względem pojazdu.

-
Nie należy kłaść ciężkich przedmiotów na osłonie silnika (jeżeli jest w wyposażeniu) ani częściach układu paliwowego. Nie należy też wywierać na tych elementach zbytniego nacisku.
-
Zaleca się kontakt z profesjonalnym zakładem w celu kontroli układu paliwowego (przewodów paliwowych i elementów wtrysku paliwa).
Kia zaleca, aby udać się do autoryzowanego dealera/partnera serwisowego marki Kia.
-
Nie należy przejeżdżać długich dystansów ze zdjętą osłoną silnika (jeżeli jest w wyposażeniu).
-
Sprawdzać komorę silnika z dala od źródeł ognia. Paliwo, płyn do spryskiwaczy itp. to substancje palne, które mogą spowodować pożar.
-
Przed dotknięciem akumulatora, przewodów zapłonowych i okablowania elektrycznego należy odłączyć zacisk ujemy (–) akumulatora. Istnieje ryzyko porażenia prądem elektrycznym.
-
Podczas demontażu wewnętrznej pokrywy za pomocą śrubokrętu płaskiego (–), należy uważać, by jej nie uszkodzić.
-
Wymieniając i czyszcząc żarówki, zachować ostrożność, aby uniknąć poparzeń i porażenia prądem.