Hamulce elektryczne
Pojazd wyposażony jest w układ hamulcowy z elektrycznym wspomaganiem, który dostosowuje się samoczynnie podczas normalnego użytkowania.
Jeżeli wystąpi przerwa w zasilaniu elektrycznego wspomagania układu hamulcowego z powodu zgaśnięcia silnika lub z innej przyczyny, hamulce będą działać nadal, będą jednak wymagać przyłożenia większej siły niż w normalnych warunkach. Wydłuży się również droga hamowania.
Jeżeli silnik nie pracuje, rezerwa mocy w układzie wspomagania hamulców zużywa się po trochu za każdym naciśnięciem pedału hamulca. Jeżeli wystąpiła przerwa w zasilaniu, nie należy „pompować” hamulca.
Można to robić jedynie w razie konieczności hamowania na śliskiej nawierzchni.

Hamulce
-
Nie prowadzić pojazdu opierając stopę na pedale hamulca. Spowoduje to nadmierny wzrost temperatury układu hamulcowego, szybsze zużycie okładzin i klocków hamulcowych oraz wydłużenie drogi hamowania.
-
Podczas zjazdu z długiego lub nachylonego pod dużym kątem wzniesienia należy zmienić bieg na niższy i unikać ciągłego wciskania pedału hamulca. Stałe wciskanie pedału hamulca doprowadzi do przegrzania hamulców i tymczasowej utraty skuteczności hamowania.
-
Mokre hamulce mogą być przyczyną zmniejszenia skuteczności hamowania pojazdu, mogą również powodować ściąganie pojazdu w bok w czasie hamowania. Lekkie naciśnięcie pedału hamulca umożliwi stwierdzenie, czy hamulce znajdują się w takim stanie.
Zawsze należy w ten sposób sprawdzić hamulce po przejechaniu przez głęboką wodę. Aby osuszyć hamulce, należy lekko naciskać na pedał hamulca, kontynuując jazdę z bezpieczną prędkością, aż działanie układu hamulcowego wróci do normy.
-
Przed rozpoczęciem jazdy konieczne jest sprawdzenie położenia pedałów hamulca i gazu. Jeżeli położenie pedałów nie zostanie sprawdzone, możliwe jest przypadkowe naciśnięcie pedału gazu zamiast pedału hamulca. Może to być przyczyną wypadku.
Postępowanie w przypadku awarii hamulców
Jeśli hamulce robocze nie zadziałają, gdy pojazd jest w ruchu, można wykonać hamowanie awaryjne przy użyciu hamulca postojowego. Jednak wówczas odległość hamowania będzie znacznie dłuższa niż normalnie.

Hamulec postojowy
Zaciągnięcie hamulca postojowego, gdy pojazd porusza się z normalną prędkością, może spowodować nagłą utratę panowania nad pojazdem. W razie konieczności użycia hamulca postojowego do zatrzymania pojazdu, należy zachować szczególną ostrożność przy jego zaciąganiu.

Za wyjątkiem sytuacji awaryjnych nie należy uruchamiać hamulca postojowego, kiedy pojazd jest w ruchu. Może to spowodować uszkodzenie układów pojazdu i narazić osoby podróżujące pojazdem na niebezpieczeństwo.
Kontrolka zużycia tarcz hamulcowych
Kiedy klocki hamulcowe ulegną zużyciu i konieczna będzie ich wymiana na nowe, z hamulców przednich lub tylnych wyemitowany zostanie wysoki sygnał ostrzegawczy (jeżeli jest w wyposażeniu). Dźwięk ten może być słyszalny ze zmiennym natężeniem lub może pojawiać się w momencie naciskania pedału hamulca.
Należy pamiętać, że w pewnych warunkach lub strefach klimatycznych hamulce piszczą przy pierwszym naciśnięciu (lub lekkim naciśnięciu). Jest to normalne i nie oznacza problemu z hamulcami.

-
Aby uniknąć kosztownych napraw hamulców, nie kontynuować jazdy ze zużytymi klockami hamulcowymi.
-
Należy zawsze wymieniać przednie lub tylne klocki hamulcowe parami.

Zużycie hamulców
Dźwięk ostrzegający o zużyciu hamulców oznacza, że pojazd wymaga serwisowania. Ignorowanie ostrzeżenia może w końcu doprowadzić do utraty zdolności hamowania, co może być przyczyną poważnego wypadku.
Hamulce Brembo (jeżeli jest w wyposażeniu)
W przypadku pojazdów wyposażonych w hamulce wysokowydajne (hamulce brembo o dużej średnicy i zwiększonej skuteczności hamowania) normalne jest, że podczas hamowania powstają dźwięki, takie jak piszczenie, dźwięk „rrrrr”, dźwięk pękania oraz dźwięk rysowania. Ponadto mogą pojawiać się koliste wzory wywołane tarciem tarczy hamulcowej, co jest normalne i nie wpływa na skuteczność hamowania.

Nadmierne deformacje i zużycie części może być spowodowane powtarzającym się hamowaniem przy wysokich prędkościach, nawet jeśli w wyposażeniu znajdują się hamulce Brembo. Wszystkie te zjawiska powodują wibracje podczas hamowania. Kierowca powinien przestrzegać ograniczeń prędkości, aby zapobiec uszkodzeniu hamulców na skutek nadmiernego hamowania.
Gwarancja nie obejmuje deformacji hamulców powstałych na skutek powtarzającego się hamowania przy wysokich prędkościach, jazdy po torach albo w wyścigach.