Wymiana opony z systemem monitorowania ciśnienia (TPMS)
Jeżeli nastąpi przebicie opony, zapali się wskaźnik pozycyjny niskiego ciśnienia w oponach.
W takim przypadku układ należy sprawdzić w profesjonalnym zakładzie. Kia zaleca, aby udać się do autoryzowanego dealera/partnera serwisowego marki Kia.

Zalecane jest użycie uszczelniacza zatwierdzonego przez firmę Kia.
Należy usunąć uszczelniacz osadzony na czujniku ciśnienia i obręczy koła w przypadku wymiany opony.
Każde koło jest wyposażone w czujnik ciśnienia powietrza w oponie, zamontowany wewnątrz opony za trzonem wentyla. Należy używać kół przeznaczonych do współdziałania z systemem TPMS. Opony należy oddać do profesjonalnego zakładu celem przeglądu. Kia zaleca, aby udać się do autoryzowanego dealera/partnera serwisowego marki Kia.
Jazda przez czas dłuższy niż 10 minut od wymiany koła na zapasowe z prędkością przekraczającą 25 km/h może spowodować wystąpienie jednego z poniższych zdarzeń:
-
Wskaźnik usterki systemu TPMS może migać przez 1 minutę, a potem zaświecić się na stałe, ponieważ na kole zapasowym brak jest czujnika układu TPMS (wymieniona opona z czujnikiem znajduje się poza pojazdem).
-
Wskaźnik usterki systemu TPMS będzie się świecić podczas jazdy, ponieważ na kole zapasowym brak jest czujnika układu TPMS. (wymieniona opona z czujnikiem znajduje się w pojeździe)
Same oględziny nie zawsze pozwalają zidentyfikować oponę z obniżonym ciśnieniem. Zawsze należy używać manometru do opon dobrej jakości. Należy pamiętać, że jeżeli opona jest rozgrzana (od jazdy), wartość ciśnienia w niej będzie wyższa od wartości zmierzonej w czasie, gdy opona jest zimna (po co najmniej 3-godzinnym postoju lub po przejechaniu odległości mniejszej niż 1,6 km (1 mil) w ciągu 3 godzin).
Przed pomiarem ciśnienia w oponie należy pozwolić jej ostygnąć. Przed dopompowaniem opony do ciśnienia znamionowego należy upewnić się, że jest ona zimna.
Oponę uważa się za zimną po co najmniej 3-godzinnym postoju pojazdu lub po przejechaniu odległości mniejszej niż 1,6 km (1 mil) w ciągu 3 godzin.

Jeżeli pojazd wyposażony jest w system monitorowania ciśnienia w oponach, zalecane jest używanie uszczelniacza zatwierdzonego przez markę Kia. Płynny uszczelniacz może uszkodzić czujniki ciśnienia w oponach.

TPMS
-
System monitorowania ciśnienia w oponach nie może powiadomić kierowcy o nagłym i znacznym uszkodzeniu opony spowodowanym przez czynniki zewnętrzne, tj. gwoździe lub inne ostre przedmioty znajdujące się na drodze.
-
W razie wyczucia utraty stabilności pojazdu należy natychmiast zdjąć nogę z pedału przyspieszenia, delikatnie i powoli wcisnąć pedał hamulca i powoli zjechać z drogi w bezpieczne miejsce.

Ochrona TPMS
Jakiekolwiek modyfikowanie lub wyłączanie podzespołów systemu monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) lub też ingerowanie w ich działanie może utrudnić systemowi ostrzeżenie kierowcy w przypadku spadku ciśnienia w oponach lub nieprawidłowego działania systemu. Jakiekolwiek modyfikowanie lub wyłączanie podzespołów systemu monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) lub też ingerowanie w ich działanie może spowodować utratę gwarancji na te elementy.

Dla EUROPY
-
Nie dokonywać modyfikacji pojazdu – może to zakłócać działanie systemu TPMS.
-
Koła dostępne na rynku nie są wyposażone w czujniki TPMS.
W celu zapewnienia bezpieczeństwa należy korzystać z części zamiennych pochodzących z profesjonalnego zakładu. Kia zaleca, aby udać się do autoryzowanego dealera/partnera serwisowego marki Kia.
-
Jeżeli używane są koła nabyte na rynku wtórnym, należy stosować czujniki TPMS zatwierdzone przez autoryzowanego dealera marki Kia.
Jeżeli pojazd nie jest wyposażony w czujniki TPMS lub system ten działa nieprawidłowo, pojazd może nie zostać dopuszczony do użytku przez inspektora kontroli technicznej w danym kraju.
* Wszystkie pojazdy sprzedawane na rynkach EUROPEJSKICH w niżej podanych okresach muszą być wyposażone w TPMS.
-
Nowy model pojazdu: 1 listopada 2012 r. ~
-
Bieżący model pojazdu: 1 listopada 2014 ~ (zależnie od daty rejestracji)
-